ceiling-with-patterns-pillars-min-scaled

با مدل های گچ بری و انواع آن آشنا شوید! | چرا گچ بری؟

مدل های گچ بری به عنوان یک طرح ساختمانی از زمان های گذشته مورد توجه بوده اند. محبوبیت گچ در طول تاریخ بشریت ناشی از سهولت کار و دوام باورنکردنی آن است. با استفاده از گچ، معماران می توانستند به راحتی دیواراهای صاف و یک دست بسازند.

بیشتر بخوانید: گچ بری چیست و چه کاربردی در طراحی و دکوراسیون داخلی دارد؟.

به طور کلی گچ از سنگ آهک ساخته می شود که تصفیه شده و به صورت پودر درآمده است. سپس با آب و موادی مانند شن و ماسه و سیمان مخلوط می شود تا اثرات مختلفی ایجاد کند.

در دوران مدرن نیز مدل های گچ بری زیبا جایگزین رنگ، کاغذ دیواری یا آجر نمایان شده اند. گچ بری ها به تازگی در پروژه های طراحان و معماران با نفوذ در سراسر کشور ظاهر شده است. همچنین افرادی را میبینیم که دیوارهای گچی تازه بازسازی شده خود را در اینستاگرام به نمایش می گذارند.

با پیشرفت تکنولوژی، مدل های گچ بری نیز مانند کاغذ دیواری و … تنوع بیشتری پیدا کرده اند. طراحان و معماران می توانند به کمک این طرح های زیبا یکنواختی دیوار و سقف را از بین ببرند. بسیاری از این طراحی ها تنها با استفاده از گچ امکان پذیر هستند.

مدل های گچ بری سقف پذیرایی

آیا به دنبال طراحی کامل سقف اتاق پذیرایی خود هستید؟ می خواهید پذیرایی خاص و متفاوتی داشته باشید؟ آیا سقف پذیرایی تان بیش از حد بلند است؟ یک طراحی موثر می تواند راحتی و زیبایی را برای اتاق پذیرایی شما به عمل بیاورد. گچ بری یکی از روش های مناسب برای این کار است.

گچ بری سقف از مهمترین عناصر طراحی داخلی معاصر است. ساخت اتاق های خاص با طراحی زیبا و عملی سقف می تواند برای طراحان چالش برانگیز باشد. حالت های گرد، مربع، موج دار یا زیگ زاگ امکانات جدیدی را برای طراحی ایجاد می کند.

گچ بری ساده سقف یک جایگزین مدرن برای طرح های معمول سقف اتاق نشیمن یا پذیرایی است. این کار آزادی بیشتری برای طراحی خلاقانه ارائه می دهند. مدل های گچ بری می توانند چند لایه باشند. در نتیجه می توانند بدون نیاز به تخریب، روی سقف قدیمی سوار شوند.

گچ بری یکی از روش های مناسب برای طراحی سقف است.

مدل های گچ بری نور مخفی

طرح گچ بری سقف امکان طراحی منحصر به فرد اتاق را فراهم می کند. هم چنین می تواند باعث ایجاد جلوه های نوری منحصر به فرد شود. گچ بری نور مخفی یکی از طراحی هایی است که هیچ وقت قدیمی نمی شود. این طراحی باعث نورپردازی شگفت انگیز خانه شما می شود. این نوع گچ بری آپارتمان شما را به یک خانه ی پر از نور و رفاه مبدل می کند. ایده های طراحی خلاقانه همراه با مواد با کیفیت باعث ایجاد طراحی بی انتها و مدرن می شود.

گچ بری نور مخفی یکی از طراحی هایی است که باعث نورپردازی زیبای خانه شما می شود.

گچ بری اتاق خواب

آکوستیک اتاق نقش مهمی در اتاق خواب دارد. عایق صوتی موثر در راحتی و رفاه ما تأثیر مثبت دارد. استفاده از مدل های گچ بری سقف در اتاق خواب باعث بهبود آکوستیک اتاق می شود. همچنین عایق صدا باعث ایجاد آرامش بیشتری در اتاق می شود. امنیت و راحتی شما همواره باید در یک طراحی مورد اهمیت واقع شود.

سقف معلق ساخته شده از تخته گچ یا گچ بری در اتاق خواب زیبایی خاصی به همراه می آورد. حتی یک سقف ساده از تخته گچ با سطح صاف و چراغ های نئون در اتاق، فضای بی نظیر وعاشقانه ای ایجاد می کند. چراغ های LED شیک، نور پس زمینه و گچ بری نور مخفی برای سقف اتاق خواب انتخاب های بسیار مناسبی خواهند بود.

استفاده از مدل های گچ بری سقف در اتاق خواب باعث بهبود آکوستیک اتاق می شود.

گچ بری روی دیوار

جای تعجب نیست که گچ بری روی دیوار طرفداران بسیار زیادی دارد. این مدل های گچ بری در اصل در خانه های قبل از جنگ (قبل از دهه 1940) محبوبیت داشت. دیوارهای ساخته شده با این تکنیک به فضا عمق، زیبایی و بعد می بخشند. استفاده از طرح های گچ بری ساده بر روی دیوارها باعث ایجاد یک طرح مدرن، حرکت و بافت می شود.

در حالی که گچ بری روی دیوار مربوط به گذشته به خاطر جذابیت روستایی و یکپارچه سازی آنها به یادگار مانده است، اما دیوارهایی که با مدل های گچ بری مختلف در فضای داخلی مدرن دیده می شوند به طرز شگفت انگیزی شیک هستند. گچ بری روی دیوار انتخاب ساده ای است که می توان با استفاده از آن فضای خاصی را در یک اتاق ایجاد کرد. اگر در انتخاب طرح گچ بری مورد نظر خود مردد هستید، با وجود رسانه های اجتماعی مختلف، شما می توانید طرح های فراوان گچ بری روی دیوار را مشاهده کنید و طرح مناسب را برای خانه خود انتخاب کنید.

گچ بری روی دیوار انتخاب ساده ای است که می توان با استفاده از آن فضای خاصی را در یک اتاق ایجاد کرد.

چرا گچ بری؟

در حال حاضر، معماری در حال تغییر سبک از دیوارهای صاف و سفید، به دیوارهای مدرن با مدل های گچ بری ساختمان است.

امروزه مردم کمی بیشتر می خواهند که به خانه خود شخصیت ببخشند و فضایی منحصر به فرد ایجاد کنند و یکی از این راه ها، استفاده از مدل های گچ بری سقف و دیوار است. به کمک انواع گچ بری، دیوارها و سقف خانه شما شکلی شیک و ساختار شکنانه خواهند داشت.

استفاده از مدل های گچ بری به شما امکانات بسیار زیادی می دهد. شما می توانید گچ را بتراشید، طرح های لایه لایه ایجاد کنید، یا با استفاده از نورپردازی به آن ظاهری براق یا مات بدهید. علاوه بر این، تمیز کردن آن بسیار ساده است و دوام آن هم بسیار بیشتر از کاغذ دیواری های مختلف است.

خرید گچ از درب کارخانه

برای خرید گچ سفیدکاری و خرید گچ زیرکار با قیمت عمده از درب کارخانه از محصولات سوپرگچ فولاد نو و آزادگان دیدن فرمایید:

قیمت گچ

برای اطلاع از قیمت روز گچ سفیدکاری به صفحه قیمت گچ مراجعه کنید.

برچسب ها:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.