گچ سفید کاری

مزایا و کاربردهای گچ سفیدکاری

گچ سفیدکاری می تواند علاوه بر بهبود ظاهر گچ کاری، از نظر ساختاری نیز آن را بهبود ببخشد. روی دیوارهای گچی اغلب ممکن است شبکه ای از ترک های نازک ایجاد شود که بسیار باریک هستند که نمی توان آنها را با رنگ پوشاند.

بهترین راه برای بازسازی سطح دیوار، سفیدکاری روی آن است. سفیدکاری، تکنیک استفاده از لایه های نازک و ترکیب گچ سفیدکاری بر روی کل سطح دیوار است.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد گچ ساختمانی. روش تولید، انواع و کاربردهای گچ.

این لایه ها آنقدر نازک هستند که حتی پس از استفاده از چندین لایه، ضخامت کلی همه لایه ها با هم کمتر از نیم سانتی متر است. از گچ سفیدکاری همچنین برای صاف و صیقلی کردن سطح دیوار استفاده می شود.

سفیدکاری نیازی به مهارت های معمول گچ کاری ندارد. اما کاری است که نیاز به دقت بالایی دارد و هم چنین زمان بر است. حدودا سه روز طول می کشد تا دیوارهای یک اتاق با اندازه متوسط کاملا با گچ سفیدکاری ​​پوشانده شود. علاوه بر این، سفیدکاری نسبتاً کاری خسته کننده است.

نکات مهم در سفیدکاری

سفیدکاری علاوه بر زیبا کردن ظاهر دیوار، می تواند ترک های ریز و نازک را بپوشاند. اما اگر گچ روی دیوار شل یا نامناسب باشد نمی تواند به تعمیر دیوار کمکی بکند.

ابتدا وضعیت دیوار را با فشار دادن با نوک انگشتان خود آزمایش کنید. اگر سطح تحت فشار جزئی فرو برود، ممکن است به این معنا باشد که ساختار پشتی گچ از هم باز شده است. در این حالت، پیش از سفیدکاری ابتدا باید دیوار دوباره گچ کاری شود، چون گچ سفیدکاری به خوبی روی دیوار نخواهد نشست.

اگر دیوارها شکاف نداشته باشند و سطح آنها کاملا صاف باشد، می توانید بدون هیچ اقدام اولیه ای سفیدکاری را انجام دهید تا سطحی صاف و درخشان روی دیوار ایجاد کنید.

مدت زمان لازم برای گیرش گچ سفیدکاری معمولا 45 دقیقه است. البته اگر فردی ماهر یا سریع برای سفیدکاری استخدام شده باشد بهتر است ازگچ سفیدکاری با زمان گیرش بالاتر (مثلا حدود 90 دقیقه) استفاده کند.

هم چنین توجه کنید که اگر قرار است دیوار بعدا رنگ شود، از گچ سفیدکاری استفاده کنید که پیوند رنگ دیوار را تضعیف نمی کند. در صورت استفاده از گچ سفیدکاری نامناسب، رنگ آمیزی دیوار به خوبی انجام نخواهد شد.

ترکیب گچ سفیدکاری

گچ سفیدکاری یکی از مصالح محبوب در ساختمان سازی است. از این گچ هم چنین از سال 1920 در دیواره استخرها نیز استفاده می شود. گچ سفید یکی از محبوب ترین مواد برای استخرهای شنا است.

گچ سفیدکاری کلاسیک ترکیبی از سیمان سفید و پودر سنگ مرمر سفید است که در طول تولید به طور مداوم با آب مخلوط می شود. این ترکیب مواد، ظاهری چشمگیر ایجاد می کند که به دیوارها جلوه ای زیبا می بخشد.

مزایای سفیدکاری

مزایای استفاده از گچ سفیدکاری کاملاً واضح است. این گچ یک پوشش براق سفید دوست داشتنی و بسیار بادوام بر روی دیوار شما ایجاد می کند. هم چنین نگهداری از آن نیز بسیار آسان است.

جلوه سطحی دیوار نه تنها با استفاده از سفیدکاری بسیار زیبا می شود، بلکه امکان عبور هوا و رطوبت را از دیوار می دهد. به این ترتیب سفیدکاری هم زود خشک می شود هم از ایجاد قارچ و کپک و … جلوگیری می کند.

این روش گچ کاری در آب و هوای گرم و مرطوب ابداع شده است.هم چنین برای خشک نگه داشتن خانه و محل کار شما بسیار مناسب است.

گچ ساختمانی یک پوشش نرم، براق، سفید و بسیار دوست داشتنی در دیوار ساختمان ایجاد می کند.

هم چنین دیواری که سفیدکاری شده باشد معمولا نیازی به رنگ آمیزی ندارد. زیرا خود گچ سفیدکاری رنگدانه های زیبا و درخشانی دارد. علاوه بر این، چون این رنگدانه ها بخشی از ترکیبات خود گچ سفیدکاری هستند، با گذر زمان محو نشده و سفیدکاری پوسته پوسته نمی شود یا ترک نمی خورد.

قیمت گچ سفیدکاری

در مقایسه با روش های دیگر سفیدکاری و رنگ آمیزی، استفاده از گچ سفیدکاری از نظر قیمت، بسیار با صرفه تر است. این پایین بودن هزینه به این معنی نیست که کیفیت کار هم پایین است. برعکس، گچ کاری دیواری که سفیدکاری شده باشد دوام بسیار بیشتری خواهد داشت.

به همین دلیل است که بسیاری از تاسیسات تجاری بزرگ گچ سفید را به عنوان نمای داخلی ساختمان خود انتخاب می کنند. فرآیند سفیدکاری بسیار ساده تر از روش های دیگر است. گچ سفید معمولاً کم هزینه ترین گزینه در انتخاب تزئینات داخلی شما است و با این حال سطح بالایی از کیفیت و زیبایی را به شما ارائه می دهد.

دوام گچ سفیدکاری

از زمان های قدیم تا کنون روکش دیوار با گچ سفیدکاری در بسیاری از استخرهای تجاری و مسکونی کاربرد داشته است. با نگهداری و نظافت مناسب، گچ سفیدکاری می تواند 8 تا 10 سال دوام بیاورد. در صورتی که گچ سفیدکاری در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار نگیرد و تحت عوامل محیطی و مکانیکی مناسبی نگهداری شود، می تواند تا سال ها کارآیی و زیبایی خود را حفظ کند.

معایب سفیدکاری

در حالی که استفاده از گچ سفیدکاری به عنوان تزئینات داخلی یا روکش دیوارها نکات مثبت زیادی دارد، ممکن است معایبی هم داشته باشد. به دلیل بافت نرم گچ سفیدکاری، مواد می توانند بعضا مستعد آسیب هایی مانند ترک خوردگی یا لایه لایه شدن باشند.

اگر مخلوط گچ سفیدکاری مورد استفاده به درستی تهیه نشده باشد و استاندارد نباشد، این موارد ممکن است خودشان را زودتر از طول عمر پیش بینی شده گچ سفیدکاری نشان دهند. هم چنین استفاده از تکنیک های نادرست در سفیدکاری ممکن است عمر گچ سفیدکاری را کاهش دهد.

مقیاس Mohs، مقیاسی که سختی نسبی یک ماده معدنی را با مقاومت آن در برابر خراش اندازه گیری می کند، اعداد 1 (نرم ترین) تا 10 (سخت ترین) را شامل می شود. گچ سفیدکاری دارای امتیاز 3.0 در این مقیاس است که یعنی یک کلسیت است. این ماده به دلیل توانایی مخلوط شدن راحت با آب و استحکام نسبی به طور گسترده در صنعت ساختمان استفاده می شود.

خرید گچ از درب کارخانه

برای خرید گچ سفیدکاری و خرید گچ زیرکار با قیمت عمده از درب کارخانه از محصولات سوپرگچ فولاد نو و آزادگان دیدن فرمایید:

قیمت گچ

برای اطلاع از قیمت روز گچ سفیدکاری به صفحه قیمت گچ مراجعه کنید.

جمع بندی

گاهی اوقات، پوشاندن ترک ها و سطوح ناهموار تنها با رنگ آمیزی دیوار امکان پذیر نیست. شما می توانید در این موارد از سفیدکاری به جای رنگ آمیزی بهره ببرید. حتی ممکن است از گچ سفیدکاری برای رنگ کردن دیوار به رنگ سفید نیز استفاده کنید، چرا که رنگ بسیار درخشان و زیبایی به دیوار شما خواهد بخشید.   استفاده از گچ سفیدکاری به عنوان پوششی برای دیوارها به شما این امکان را می دهد که برجستگی های دیوار را از بین ببرید و سطوحی صاف، یکدست و درخشنده ایجاد کنید.

برچسب ها:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.